Edukaciniai užsiėmimai

Dalelė tradicijų ant Jūsų stalo

Edukacinio užsiėmimo trukmė – 1,5 h.

Edukacinio užsiėmimo dalyviai supažindinami su senaisiais darbo įrankiais: grūdų kuliamąja – spragilu, grūdų malimo įrankiu – akmeninėmis girnomis, miltų sijojimo įrankiu ir t.t. Kiekvienas atvykęs turi galimybę ne tik stebėti duonos „gimimo“ procesą, o ir pats prisiliesti prie duonos, išraugintos ąžuoliniame kubile, tešlos, paminkyti ją, įkvėpti nepakartojamo duonos raugo skonio, kvapo, susiformuoti savo duonos kepalėlį, „pasišauti“ į pečių ir išsinešti iš kepyklos SAVO DUONUTĘ.

Vyresniesiems užsiėmimo dalyviams demonstruojami darbai primena vaikystę, jaunystę, dar kažkada seniau jų pačių atliktus darbus, o moksleiviai pamato kažką nauja, nepatirta …

Kol duona kepa, lankytojai supažindinami su ilgu duonos keliu, pavaizduotu sodyboje pastatytame skulptūrų ansamblyje, vaizduojančiame visus darbus kol duonelė pasiekia stalą, išgirsta apie tikėjimą magiškąja duonos galia, lemiančia derlių, žmogaus, šeimos gyvenimą.

Lankytojai yra vaišinami kaimiškomis vaišėmis, klausosi pasakos apie Vilką, kuris nepanoro kepti duonos, mena mįsles apie duoną, klausosi pasakojimų apie valstiečių buityje gyvenusias duonos tradicijas, papročius ir ritualus.

Edukaciniai užsiėmimai rezervuojami iš anksto telefonu: +37068730226 Audronė Kisielienė.

Edukacinės programos kainos:

  • Moksleiviams – 10 EUR;
  • Suaugusiems – 15 EUR;
  • Edukacinė programa po 17 h – 20 EUR.

Galima užsisakyti programą su pietumis, su pobūviu, su pobūviu ir gyva liaudiška muzika (mokama atskirai).

Netoliese yra Krekenavos regioninis parkas bei Pašilių stumbrynas

 

 

Paieška

Dalelė tradicijų ant Jūsų stalo.

Paieška

Dalelė tradicijų ant Jūsų stalo.